Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme přišli ke štěněti

                                 Obrazek

Asi před rokem jsem byla na návštěvě u mého kamaráda, který má skupinku australských honáckých psů. Moc se mi tato rasa líbila, protože jsou výborní ke koním. Nezávazně jsme se bavili o případném štěněti.
Nedávno u nás zazvonil telefon: „ Mám pro tebe to štěně.“ Sama sebe jsem se ptala, jestli si mám nebo nemám štěně vzít? Doma je starší pes, jezevčík Ben(11 let), který se mnou sdílí veškerý čas. Nakonec jsme se s mužem dohodli, že si pro to štěňátko zajedeme.
No, nevezměte si takové krásné klubíčko. 
Obrazek
„Jmenuji se „Džán“. Z perštiny by se toto jméno dalo přeneseně přeložit asi jako SÍLA DUŠE. Narodil jsem se 5. 10. 2009  a moji rodiče jsou čistokrevné plemeno AUSTRALSKÝ HONÁCKÝ PES- barva červená patrová.

Jo, pořídit si takového pejska, to je věc. Je horší než malí nezbední kluci. Všechno musíme dát do vyšších poloh, nic nenechat na dosah psích zoubků, dávat pozor na loužičky a kupičky. Nejhůř na tom je pes Ben. Slepice mají poplach, Džán je okamžitě chytá za ocas a za nohy. Naše kobylky jsou trochu klidnější a jen se dívají, co jim to běhá pod nohama. Musíme dávat pozor, nechtěně by ho mohly ušlápnout.

Přes noc je s Benem ve voliéře. Džán se chce přitulit, ohřát, ale Benovi chvilku trvalo, než si uvědomil, že už nebude sám. Ben už byl tak nešťastný, nevěděl, kde se má schovat, že si vlezl do malé bedýnky od zeleniny. Protože je obtloustlejší, sotva se do té bedýnky vešel. Konejšivě jsem mu pomáhala ven, šlo to ztěžka. Malý Džán je chytrý, snažíme se ho vést k slušnému chování, musí poslouchat a dopřát Benovi taky trochu klidu....

Obrazek

 

 Když jsme si Džána přivezli, přišla mi SMS od jeho původního majitele: "Doufám, že už jsi Džánovi dovyprávěla pohádku a ted´ se mu zdají štěněčí sny a vy máte čas si s Vendou o všem popovídat a doufám, že mě za toho neposedu neproklínáš." Když jsem byla na srubu v Božanově, posílala jsem pozdrav a přišla mi další krásná sms : "Jen bledý měsíc pluje noční oblohou, krajem chlad se táhne, psi ti leží u nohou,...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář